Uygulamanızı her zaman hızlı, yedekli ve dayanıklı kılın.

Otomatik Ölçeklendirme kullanarak ek sanal sunucuları etkinleştirmek veya gereksiz öğeleri kaldırmak için parmağınızı bile hareket ettirmeyin.

Otomatik Ölçeklendirme'ye başla!

Uygulamanızın performansını korumak için sanal sunucunun otomatik olarak açılmasını veya kapanmasını sağlayarak bulutunuzu otomatik olarak büyütün veya daraltın.

Otomatik ÖlçeklendirmeSservisinin bileşenleri;

Gruplar

Otomatik Ölçeklendirme içinde performansa bağlı sahip olmanız gereken minimum,maksimum ve hedeflenen instance sayısını belirlemiş olursunuz.

Temel Hazırlık Komut Dosyası

Uygulamalarınıza atadığınız komutlarla, uygulama gruplarınız için oluşturulacak tüm detayları belirlersiniz. Uygulama performansından dolayı açılan yeni uygulama grupları da bu detaylara göre açılır.

Ölçeklendirme Planı

Bu, otomatik ölçeklendirilmiş uygulamalarınıza getireceğiniz zamanlayıcı seçeneğidir. Uygulamaların belirli bir duruma veya belirli bir zamana göre işlenerek yapılandırılmasını mümkün kılar.

Kritik uygulamaların trafiğini düzenlemek ve uygulamalarınızın performansını en üst düzeyde tutmak için Yük Dengeleyici ile Otomatik Ölçeklendirme servisini kullanın.

Otomatik Ölçeklendirme Servisinden Önce ve Sonra

Geleneksel yöntemle;
Paradan tasarruf etmek için geleneksel yöntemi seçebilirsiniz. Ancak, bu yöntem bilgi işlem kapasitenizi azaltacağından, web/uygulama sunucularınızda sıkışmaya neden olacağı için müşteri memnuniyetiniz azalacaktır.

Otomatik Ölçeklendirme servisi ile;
Optimum yöntemin maksimum seviyede seçildiğini kabul ederseniz, grafikte gösterildiği gibi ihtiyaç duyduğunuz miktarda ve zamanda hesaplama kapasitesine sahip olabilirsiniz.

Web Uygulamaları

Geleneksel yöntemle;
Kapasite artırma önleminizle kullandığınız alanlara ihtiyacınız yoksa, para israf etmeye devam edersiniz.

Otomatik Ölçeklendirme servisi;
İhtiyaç duyulduğunda,web / uygulama, kademeli olarak gerekli kapasite artışını gerçekleştirir ve gerekmediğinde artan kapasiteyi en aza indirir.