Hakkımızda

Kısaca PlusClouds

PlusClouds, en yeni internet teknolojilerini kullanıcılara sunmak misyonuyla kurulmuş, İstanbul merkezli, dünya çapında bir Bulut Bilişim markasıdır. Bu amaçla Türkiye’de ilk defa yazılım firmalarının, sunucularını ve uygulamalarını Bulut'a taşıması için ihtiyaçları olan sistemi tedarik etmeye başlamıştır. Bu sistem sayesinde kullanıcılar kolayca sunucu yaratıp, sunucu kaynaklarını özgürce yönetebilmektedirler. Ayrıca sayısız yazılım ürününün kiralanmasının da önü açılmıştır.

Önemli Adımlarımız

PlusClouds, 2011 yılında faaliyet göstermeye başladı. Ancak Türkiye’ye Bulut Bilişim alanında getirdiği yenilikler, bu genç markanın ülke çapında hızla tanınmasını sağladı. Böylece IDC Türkiye Bulut Bilişim tarafindan yayınlanan 2012 yılı raporunda, Türkiye’deki yeni oyunculardan biri olarak ilan edildi.

PlusClouds, 2013 yılında Türkiye’de yazılım şirketlerinin yazılımlarını yayınladığı ilk platform oldu. Bu yıl içinde üç firma kendi yazılımlarını sadece PlusClouds üzerinden satmaya başladı, ve sadece PlusClouds üzerinde iş yapmak için iki firma kuruldu.

Türkiye’de Bulut Bilişim’in lideri olan PlusClouds, 2013 yılında yurt dışına açıldı. Yabancı yazılım firmalarının dağıtım noktası olarak hizmet vermeye başladı. PlusClouds, aynı yıl içinde Avrupa ve Hindistan ağırlıklı yurt dışı satışlarını da üstlendi ve Bulut Bilişim alanında dünya çapında bir marka olmak icin çalışmalarını hızlandırdı. 2014 yılı başında Türkiye’nin en değerli markası olan TTNET ile anlaşma yaptı. Bu anlaşma, PlusClouds’un ülke içindeki lider konumunu teyit ettirdi, dünya pazarındaki hedeflerine ise bir adım daha yaklaştırdı.

Türkiye'nin En İyisi

PlusClouds’un geliştirdiği Bulut altyapısı, 2 data center ile 130.000 sunucu kapasitesine sahip %100 yerli bir üründür. Ayrıca Türkiye'de Avrupa Standartları'na uygun olarak geliştirilmiş ilk Bulut Bilişim ürünüdür. PlusClouds, Türkiye çapında 26 adet bayi aracılığıyla kullanıcılarına Türkiye’nin en kaliteli Bulut hizmetlerini sağlamaktadır.

PlusClouds, Türkiye’de Bulut temelli teknoloji devriminin öncülüğünü yapmaya devam etmektedir.

Kurumsal Bilgiler

Ticari Ünvan
Şef Bilişim Hizmetleri A.Ş.
Ticaret Sicil No.
886402
Adres
Büyükdere Cd. No.257 Nurol Plaza 21/A Maslak - İST
Telefon No.
+90 (850) 321-88-99
Vergi Dairesi
Maslak V.D.
Vergi No.
0850398953
MERSİS No.
4479642728341214